Kurier

Czy w sobotę kurier dostarczy paczkę do domu?

Czy w sobotę kurier dostarczy paczkę do domu?

Powszechnie panuje przekonanie, że dostawa w sobotę nie jest możliwa, a paczki, które nie dotarły przed weekendem, trafią do nas najwcześniej w poniedziałek. Jednak firmy kurierskie w celu odpowiedzi na zapotrzebowania klientów stale rozszerzają ofertę swoich usług. Wzrost popularności zakupów online sprawił, że dostawa na sobotę jest opcją dostępną u wielu przewoźników. Dzięki temu możesz zamówić przesyłkę, z którą kurier zapuka do Twoich drzwi nawet w weekend. Jednak pamiętaj, że zamawiając do Paczkomatu, możesz odbierać paczki 24/7! Jeśli brakuje go w Twojej okolicy, zgłoś miejsce na Paczkomat!

Czy przesyłki kurierskie dostarczane są w soboty?

Większość firm kurierskich standardowo pracuje od poniedziałku do piątku, ale nie wyklucza to możliwości dostawy paczki w sobotę. Jeśli zależy Ci na dotarciu zamówienia przed końcem tygodnia, musisz wiedzieć, że taka usługa jest dostępna do wykupienia u większości dużych przewoźników. Jej koszt może być wyrażony w stałej kwocie lub w procencie kwoty bazowej. Usługa dostarczenia przesyłki w sobotę zazwyczaj dostępna jest w miastach, w których znajdują się oddziały firm kurierskich. Zanim zdecydujesz się na zamówienie usługi, musisz sprawdzić, czy kurier z dostawą w sobotę dostępny jest w Twoim rejonie — ta opcja jest bowiem ograniczona i łatwiej będzie skorzystać z niej w większych miastach niż niewielkich miasteczkach czy wioskach. Dodatkowo wiele przewoźników oferuje opcję wyboru godzin, w których przesyłka zostanie doręczona. W ofercie znajdą się dostawy popołudniowe lub wieczorne — nawet do godziny 22. Opcja będzie wygodna między innymi dla osób pracujących do późna czy tych, którzy nie chcą przekładać planów ze względu na zapowiedziany przyjazd kuriera. Pamiętaj, że chcąc otrzymać paczkę w sobotę lub też o późnej godzinie, musisz zaznaczyć ten rodzaj wysyłki już przy składaniu zamówienia. Jeśli nastąpi już nadanie paczki, nie będziesz mógł domówić usługi, aby przyśpieszyć dostarczenie zamówienia.

Kiedy warto wykupić dostarczenie przesyłki w sobotę?

Choć sobota nie jest typowym dniem pracy, to kurierzy i ich pracodawcy starają się wychodzić naprzeciw potrzebom klientów i dostarczać paczki nawet w weekend. Opcja dostawy paczki w sobotę może być przydatna w przypadku zamawiania produktów potrzebnych „na już” lub gdy w tygodniu jesteś zwyczajnie zbyt zajęty, by móc odebrać przesyłkę. Dostawa w sobotę sprawdzi się również, jeśli zapomnisz ważnych dokumentów i ktoś z rodziny będzie musiał przesłać Ci je jak najszybciej. Prowadząc firmę, również możesz potrzebować szybkiej wysyłki oraz doręczenia dokumentacji do klienta lub innego oddziału. Niezaprzeczalnym atutem usługi dostarczania przesyłek w soboty jest fakt, iż nadanie paczki może nastąpić nawet w piątek. Tę opcję zdecydowanie warto więc wykorzystać, kiedy zachodzi potrzeba bardzo szybkiego doręczenia ważnych i potrzebnych przedmiotów.

Kurier czy Paczkomat?

Firmy kurierskie prześcigają się w udogodnieniach, które oferują swoim klientom. Dostarczenie przesyłki w sobotę można zamówić, opłacając dodatkową usługę kurierską, ale istnieje też możliwość odbioru sobotniej paczki w Paczkomacie InPost. Firma zrobiła ukłon w stronę swoich klientów i w wielu swoich oddziałach wprowadziła dłuższy tydzień pracy. Dla części kurierów InPost, sobota jest więc dniem roboczym, dzięki czemu przewoźnik może dowieźć paczki do klientów szybciej i sprawniej. Choć spodziewany czas transportu zazwyczaj liczony jest w dniach roboczych, to coraz częściej odbiorcy paczek z Paczkomatów InPost mogą cieszyć się zamówionymi towarami już w weekend. W przypadku zwykłej wysyłki nie można jednak w stu procentach przewidzieć czy paczka zostanie dostarczona do Paczkomatu jeszcze w weekend, czy już w kolejnym tygodniu. Za pomocą aplikacji InPost Mobile sprawdzisz aktualny status swoich przesyłek. Jeśli w sobotę rano któraś z nich będzie oznaczona jako „przekazana do umieszczenia w Paczkomacie”, to najprawdopodobniej kurier umieści paczkę w maszynie firmy InPost jeszcze tego samego dnia. Dodatkowo pamiętaj, że paczka zamówiona do Paczkomatu może w nim przebywać nawet przez 48 godzin. Jeśli więc przesyłka zostanie dostarczona w czwartek lub piątek, to bez problemu odbierzesz ją jeszcze w sobotę. W przypadku, gdy nie będziesz mieć czasu, żeby podejść do maszyny obsługiwanej przez InPost, za dodatkową opłatą możesz również przedłużyć czas odbioru.

Chcąc mieć pewność doręczenia przesyłek w weekend, możesz skorzystać z niedawno wprowadzonej przez InPost usługi „Paczka w weekend”. Dzięki niej każda paczka, której nadanie nastąpi do piątku lub soboty do godziny 13, zostanie dostarczona do klienta jeszcze przed końcem tygodnia. Ta usługa InPost dotyczy opcji odbioru w Paczkomatach 24/7 i obejmuje dostawę do wszystkich maszyn. InPost jako pierwszy udostępnił wygodne dostawy i odbiory w weekend na terenie całego kraju.

Przesyłki realizowane w weekend sprawdzą się również, kiedy zamiast bycia odbiorcą przybierzesz rolę nadawcy. Jeśli potrzebujesz wysłać paczkę, za pomocą Paczkomatu InPost, dokonasz tego w odpowiadającym Ci momencie dnia lub nocy. Większość maszyn obsługiwanych przez InPost działa 24 godziny na dobę, więc zarówno odbiór, jak i nadanie przesyłki możliwe jest w tygodniu oraz w weekend o każdej porze. Nadanie paczki za pomocą usług tej firmy kurierskiej jest bardzo łatwe. Za pomocą strony internetowej InPost można wygenerować etykietę z danymi wysyłkowymi lub uzyskać kod QR w aplikacji. Kody z etykiety czy InPost Mobile trzeba następnie wprowadzić w Paczkomacie i gotową do wysyłki paczkę zamknąć w odpowiedniej skrytce maszyny.

Kurier w sobotę — zareklamuj swoją opcję wysyłki

Możliwość doręczania paczki w sobotę to również usługa przydatna dla właścicieli sklepów internetowych. Dzięki wprowadzeniu opcji szybkiej wysyłki sklep stanie się bardziej konkurencyjny i przyciągnie więcej klientów. Zapewnienie kupującego o weekendowej dostawie może wpłynąć na jego decyzje zakupowe i spowodować, że postanowi zamówić towar, którego potrzebuje w danej chwili.

Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że sobota to często dzień pracujący dla kuriera. Aby poprawić wyniki sprzedaży w swoim e-sklepie, musisz dobrze zareklamować opcję doręczania przesyłek w soboty. Ludzie mający świadomość szybkiego doręczenia przesyłki, łatwiej zdecydują się na zakupy „last minute”. Bezpośrednio wpłynie to na zwiększenie podaży, wzrost Twoich zarobków, a także zadowolenie klienteli z bezproblemowych i dynamicznych zakupów. Krótki czas transportu przesyłek, to bowiem jedno z największych wymagań stawianych dzisiejszemu internetowemu marketingowi. Aby poprawić wyniki sprzedażowe, zapewnij też klientom łatwą możliwość zwrotu produktów. Skomplikowany sposób oddawania zamówień ze sklepów internetowych często zniechęca internautów do zakupu. Jeśli zapewnisz ich, że paczkę odbierze kurier lub w łatwy sposób odeślą ją przy pomocy pobliskiego Paczkomatu InPost, wpłyniesz na ich psychiczny komfort i nastawienie skutkujące szybszymi decyzjami zakupowymi.

Udostępnij