Kurier

Zobacz najlepszy sposób, jak zamówić kuriera do domu

Zobacz najlepszy sposób, jak zamówić kuriera do domu

Zakres usług kurierskich nie ogranicza się jedynie do dostaw. Możesz zamówić kuriera do domu również po to, aby nadać przesyłkę i wysłać paczkę. Mały karton, paleta czy koperta — to wszystko odbierze kurier, który przyjedzie pod wskazany adres. Dowiedz się, jak przygotować nadanie paczki z domu i zamów ten komfortowy rodzaj przesyłki!

Jak zamówić kuriera do odbioru paczki?

Wraz z rozwojem technologii, rozwija się także i zakres usług świadczonych przez firmy kurierskie. Dziś już nie musisz wychodzić z domu w celu nadania przesyłki — zrobisz to sprawnie i szybko na stronie przewoźnika lub poprzez brokera usług kurierskich. Zamówienie kuriera do domu to zaledwie kilka kliknięć w internetowych serwisach, dzięki którym zaoszczędzisz czas i energię marnowane dotąd na poczcie lub w punkcie nadawczym.

Jak zamówić kuriera po paczkę? Ten łatwy proces należy rozpocząć od wejścia na stronę przewoźnika i sprawdzenia zakładki z ofertą. Na stronie kuriera będziesz musiał uzupełnić dane takie jak adres nadania — odebrania paczki, miejsce odbioru wysyłki, dane kontaktowe — Twoje oraz odbiorcy, w tym numer telefonu i e-mail. Potrzebne będą także wymiary i gabaryt przesyłki. Ostatni punkt jest ważny, ponieważ od rozmiarów, jakie przybierają paczki, zależy koszt usługi. Jeśli źle określisz gabaryt paczki, kurier może odmówić jej przyjęcia lub zmuszony będziesz dopłacić do zamówionej przesyłki. Pamiętaj więc aby zmierzyć zapakowaną już przesyłkę i móc określić jej długość, szerokość, wysokość oraz wagę.

Do przesyłki można dodatkowo zamówić mniejsze usługi uzupełniające dostawę. Wśród nich znajdziesz między innymi ubezpieczenie paczki lub przesyłkę za pobraniem, zamiast natychmiastowej płatności. Ostatnim krokiem w trakcie zamawiania kuriera do nadawcy będzie wybór godzin, w których ma nastąpić nadanie paczki kurierem. Pojawi się możliwość wyboru ram czasowych, w których trakcie zamówiony kurier przyjedzie po przesyłkę do domu czy pracy klientów — w zależności od tego, gdzie zostanie wezwany. Na koniec musisz jeszcze wydrukować etykietę z listem przewozowym i przykleić ją do przesyłki. Po złożeniu i ewentualnym opłaceniu zamówienia (w przypadku przesyłki przedpłaconej) pozostaje już tylko oczekiwać na kuriera, który może przybyć do nadawcy nawet tego samego dnia. Przesyłki zlecone do południa mają dużą szansę zostać odebrane od klientów usługi kurierskiej w odstępie kilku godzin. Szybkie nadanie przełoży się również na rychłą dostawę paczki do odbiorcy. Bardzo często bywa, że od momentu nadania przesyłek do ich doręczenia mija tylko doba.

Zanim zamówisz kuriera do domu odpowiednio przygotuj wysyłkę

Zanim zamówisz przesyłki kurierskie z odbiorem w domu, powinieneś zapakować już swoją paczkę. Oprócz tego, że w trakcie składania zlecenia musisz podać wymiary i gabaryt przesyłki, warto być już wcześniej przygotowanym, aby nadać paczkę nawet tego samego dnia. Zamów kuriera do domu, gdy będziesz w pełni gotowy do oddania paczki w ręce firmy przewozowej. Tę gotowość możesz uzyskać poprzez odpowiednie opakowanie wysyłanego produktu. Przesyłka powinna znajdować się w kartonie o dopasowanym rozmiarze. Pudło nie może być za małe ani za duże, bo wysyłane przedmioty nie zostaną dobrze zabezpieczone przed przemieszczaniem się i ewentualnymi uszkodzeniami. Wybierz opakowanie, do którego zawartość zmieści się w całości, a paczka bez problemu się zamknie. Nic nie szkodzi, jeśli karton nie będzie idealnie dopasowany. Niewielkie przestrzenie wewnątrz paczek możesz uzupełnić elementami amortyzującymi w postaci folii bąbelkowej, styropianu czy też makulatury.

Sama zawartość wkładana do paczek również powinna być dobrze zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami. Przed włożeniem przedmiotów w docelową paczkę, również owiń je folią lub innym amortyzatorem, dzięki któremu bez uszczerbku przetrwają transport i dotrą do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Zapełniona paczka powinna być jeszcze oklejona mocną taśmą zapobiegającą otwarciu w trakcie przewozu. Na samym końcu naklej na przesyłkę list przewozowy pobrany ze strony przewoźnika, a także ewentualne oznaczenia typu „Uwaga delikatne”, „Góra dół” czy „Szkło”. Z tak przygotowaną przesyłką możesz zrealizować zamówienie kuriera pod wskazany adres.

Jakie są korzyści z nadawania przesyłek z domu?

Zamówienie kuriera do domu ma wiele plusów. Wygoda, komfort i szybkość nadania paczek to główne z nich. Najbardziej opcja ta przydaje się w przypadku potrzeby wysłania przesyłki o dużym gabarycie. Z pewnością ciężko byłoby Ci samodzielnie transportować większe sprzęty AGD, które chciałbyś przenieść do nowego domu czy mieszkania. Lodówka, zmywarka, pralka, piekarnik czy telewizor — wszystkie duże i trudne do wysyłki przedmioty bez problemu zostaną od Ciebie zabrane po zamówieniu usługi obejmującej nadanie paczek o odpowiednich wymiarach i gabarytach. Opcja ta będzie szczególnie wygodna dla osób nieposiadających auta. Mogą one zamówić kuriera do domu, zamiast przewozić ciężki pakunek w komunikacji miejskiej. Dodatkowym plusem jest możliwość transportu zarówno w kraju, jak i za granicą. Cały ten proces jest natomiast dostępny do kontroli poprzez system monitorowania paczek.

Nadanie paczki kurierskiej w Paczkomacie InPost

Nadanie przesyłek i wysyłanie paczek poprzez zamawianie kuriera do domu lub jakiekolwiek wybrane miejsce to bez dwóch zdań bardzo wygodna opcja. Aby zamówić te przesyłki kurierskie potrzeba jedynie dostępu do Internetu i chwili wolnego czasu. Kurier przychodzi pod drzwi, a przesyłka ląduje w samochodzie przewoźnika już bez naszego wkładu pracy. Zamówienie kuriera do domu to więc idealna propozycja dla zabieganych osób. Jednak pomimo wielu plusów tych przesyłek, istnieje także minus, którym jest koszt. Dostawa paczki, którą kurier odbierze ze wskazanego miejsca, nie jest fortuną, ale będzie kosztowała więcej niż w przypadku zwykłego nadania. Tańszą, ale wciąż wygodną kurierską alternatywą jest przesyłka nadana w Paczkomacie InPost. Oczywiście taki sposób nadawania paczek wymaga wyjścia z domu, ale maszyny obsługiwane przez tę firmę kurierską znajdziesz w wielu miejscach. Przesyłka może więc zostać nadana przy okazji wybierania się do pracy, szkoły czy na zwykły spacer po osiedlu. Z InPostem nadasz różne rodzaje przesyłek kurierskich. Atutami nadawania za pośrednictwem Paczkomatów jest brak konieczności czekania na kuriera, niska cena oraz bardziej ekologiczne podejście do transportu paczek. Twoja paczka zostanie odebrana i dostarczona przez kuriera wraz z innymi przesyłkami zawartymi w poszczególnych skrytkach Paczkomatu.

Udostępnij